2 Nisan Otizm Farklındalık Günü'nde Artemis Deste?i!

2 Nisan Otizm Farklındalık Günü'nde Artemis Deste?i!

Avrupa ve Dünya Şampiyonu Otizmli sporcular Cumhurbaşkanı’nı Mehter Takımı ile karşıladı

İzmir Menemen Sabahat Akşiray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin Avrupa ve Dünya Şampiyonu otizmli sporcularından oluşan özel Mehter Takımı, 2 Nisan Dünya Otizm Günü Farkındalık Günü’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurunda mini bir gösteri sundu. Artemis’in desteğiyle gerçekleşen özel sporcuların Mehter Takımı gösterisi büyük beğeni topladı

İzmir Menemen’de faaliyet gösteren Sabahat Akşiray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin Avrupa ve Dünya Şampiyonu Otizmli özel sporcularından Mehter Takımı, 2 Nisan Dünya Otizm Günü Farkındalık Günü’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan’ın huzurunda mini bir gösteri sundu. Özel sporcuların Esenboğa Havalimanı Şeref Salonu’nda gerçekleştirdiği Mehter Takımı’nın gösterisi büyük beğeniyle izlendi.

Mehter Takımı’nın gösterisi, banyo yıkanma alanlarının öncü markası Artemis’in desteğiyle gerçekleşti. Artemis’in Genel Müdürü Ahmet Kaan Koçulu, “Böylesine özel bir günde otizmli çocuk ve bireylerimizle el ele olduğumuzu onlara hissettirmemiz bizim için çok önemli. Mehter Takımı da toplumsal farkındalığın artırılmasıyla otizmli bireylerimizin de hayatın içine girebildiğinin en güzel göstergesi” dedi. 

Sabahat Akşiray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle oluşturulan Mehter Takımı’nın da katkısıyla özel eğitimi Türkiye’ye tanıtıp toplumsal farkındalığı artırmaya öncülük ediyor. Otizm, otistik spektrum hastalıkları da denilen yaygın gelişimsel bozuklukların birçok türünden biri. Türkiye’de 1 milyon 142 binin üzerinde otizmli birey olduğu ve bu durumdan etkilenen 4.5 milyon aile ferdi bulunduğu tahmin ediliyor.

Online Kataloglar

Artemis kataloglarını görüntülemek için