Sosyal Sorumluluk

Ana Sayfa / Sosyal Sorumluluk

ARTEMİS® ailesi olarak, elimizde bulundurduğumuz imkanları verimli bir şekilde kullanarak içinde bulunduğumuz topluma karşı görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmeyi amaçlamaktayız.

 

Kurumumuz, bu bilinç  ile sosyal, kültürel, eğitim ve  çevresel alanları dikkate alarak, projeler gerçekleştirmektedir. Bu alanlar içerisinde toplumumuzun yaşam kalitesini yükseltmek, halkımıza, çalışanlarımıza, çalışanlarımızın ailelerine ve de diğer paydaşlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
 

Kurumsal sosyal sorumlulukta ki amacımız yasal zorunluluklara ve yasalara uymayı değil, şirketimizin kendi insiyatifi ile gönüllü olarak görev edindiğimiz uygulamalarımızı kapsamaktadır.
 

Kurum içinde ve dışında, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, inanç, din, mezhep, yaş, fiziksel engel ve benzeri nedenler ile ayrımcılık yapılmasını kabul etmeden planlar ve projeler gerçekleştirmekteyiz. Ön yargılardan uzak, ayrımcılığı reddederek, farklılıkları ülkemizin zenginliği ve güzelliği olarak kabul etmekteyiz.
 

Zira iyiniyet ve özenle yapacağımız her bir  projenin memleketimizin gelişmesine, insanlarımızın  huzuruna katkı sağlayabilmeyi amaçlamaktayız.  Bu bağlamda yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları vatandaşlık görevimiz olarak kabul etmekteyiz.
 

Çalışmalarımızda kullandığımız kaynakların, en verimli ve en aktif şekilde yer almasını sağlayarak, sürdürülebilir bir yöntem ile ortaya koymaktayız.
 

Sosyal sorumluluk görevimizi  yerine getirirken  bir çok  alanda olmaktan ziyade, daha sınırlı sayıdaki konularda yoğunlaşmayı tercih ediyoruz. Buradaki amacımız, konsantrasyonumuzu en yüksek seviyede tutarak, odaklanmış bir şekilde, gerçekten toplumumuza faydalı işler yapabilmektir.

ARTEMİS® ailesi olarak, sosyal sorumluluk alanındaki ana hedefimiz; otizm, otizmli arkadaşlarımız ve onların aileleridir.

  

Otizm Nedir ve Bizler Ne Kadar Fakındayız?
 

Otizm, doğuştan gelişen, genetik altyapıya dayanan ve karmaşık nöro – biyolojik tabanlı bir gelişim bozukluğu olarak meydana gelmektedir.
 

Başkalarıyla etkileşimde bulunmayı engelleyerek, bireyin kendi iç dünyasıyla baş başa kalmasına yol açan otizm; kişilerin sosyal iletişim, etkileşim ve davranışlarını olumsuz olarak etkilemektedir.
 

Ülkemizde yapılan istatistiksel araştırmalara göre, Otizm Platformu’nun önceki yıllarda öngördüğü verilerde tahmini olarak 550.000 otizmli birey ile 0-14 yaş grubunda 150.000 civarında otizmli çocuk bulunduğu varsayılmaktadır.
 

Otizmli bireylerin ebeveynleri, kardeşleri, yakın akraba ve çevreleri de hesaba katıldığı zaman, Türkiye’de her ile yayılmış durumda olup ve otizmden etkilenen 2 milyondan fazla vatandaşımızdan bahsedebiliriz.
 

Otizmli bireylerin spor ve sanat yaparak kişisel gelişimlerini sürdürmelerini, boş zamanlarını değerlendirmelerini sağlayacak, psikolojik ve sosyal özellikleri gözetilerek düzenlenmiş ortamlar yoktur. Bu ortamların sağlanması ile bireyler sosyal hayata daha kolay katılım sağlayacaklardır.
 

Biz ARTEMİS® ailesi olarak, Otizmli bireylerin isteklerini anlamak ve hassasiyetlerinin farkında olup bilinçli adımlar atabilmek istiyoruz.

 

Otizmli arkadaşlarımızın hayatın içinde yer almalarını, kendilerini daha mutlu ve güvende hissedecekleri ortamları oluşturma çabasındayız.
 

Yaptığımız ve yapacağımız projelerde bu doğrultuda ilerleyerek, hayatın her yerinden engelleri kaldırmayı hedefliyoruz.
 

Hiçbir zaman unutmamalıyız ki; birlikte sorunları ortadan kaldırabilir, hayata daha güçlü adımlar atabiliriz.

Online Kataloglar

Artemis kataloglarını görüntülemek için