Eğitim Faaliyetleri

Ana Sayfa / Eğitim Faaliyetleri

SABAHAT AKŞİRAY ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZİ'NDE 150 KİŞİLİK OKUL BİNASI İLE OTİZME UMUT!

 

Ülkemizde Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğine göre, ilköğretim programlarının gerçekleştirebilmeleri için resmi ve özel gündüzlü eğitim kurumları bulunmaktadır.

Ülkemizde bulunan sayılı özel eğitim merkezlerinde Otizmli çocuklarımızın; sosyal ortamlarda yer almaları, katılımcı olabilmeleri ve hayatın içerisindeki engelleri kaldırabilmeleri adına yola çıkıyoruz. Türkiye´nin ilk ve en büyük, dünyanın ise sayılı birkaç otistik eğitim merkezinden biri olan İzmir Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) İzmir’de faaliyete geçmiş olup, Şubat 2001 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına devredilmesi ile çalışmalarına devam etmektedir. OÇEM’de 2014 yılında eğitime devam eden ve mezun olan bireylerin, eğitim faaliyetlerin de devamlılığının sağlanması adına 16 derslikten oluşan bir ek bina yapılması için yola koyulduk. 


Böylelikle OÇEM bünyesinde öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerine, mezun olan öğrencilerin de atölye faaliyetlerine devam etmelerine imkan sağlandı.


Eğitmenler eşliğinde otizmli çocuklar ile birlikte müzik, resim, binicilik ve spor gibi alanlarda çalışmalar yapılmaktadır. Yapılan bu faaliyetler ile çocuklarımızın bilişsel, duyusal ve fiziksel beceri gelişimlerinin sağlandığını görmekteyiz.


Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın T. Burak Koçulu’nun vizyonu ile yaklaşık 150 öğrencimizin eğitimlerine ve faaliyetlerine devam etmelerini sağlayan okul binasının yapımına sağlanan katkı ile ARTEMİS ailesi olarak üzerimize düşen görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu duymaktayız.

Online Kataloglar

Artemis kataloglarını görüntülemek için